TUF 25 FINALE: WYNIKI I RELACJA

Przedstawiamy wyniki gali TUF 25 Finale, która z piątku na sobotę odbyła się w Stanach Zjednoczonych. W walce wieczoru w kategorii lekkiej tak jak zapowiadano tak się też stało. Mowa o debiucie Justina Gaethje (18-0), który mimo dużych problemów dał wielką batalię i ustrzelił weterana Michaela Johnsona (17-12). Świetny debiut również docenił gwiazdor UFC - Conor McGregor (21-3), który w samych superlatywach wypowiedział się o zwycięzcy.

Były mistrz organizacji WSOF aktywnie zaczął, gdy wdawał się w mocne wymiany oraz używał licznych niskich kopnięć. Choć zdawało się, że Justin robi przewagę to pod koniec pierwszej rundy po jednym z ciosów był mocno podłączony. Drugą rundę świetnie zaczął Johnson, który silnymi ciosami ciągle nękał nowy transfer UFC. Choć Gaethje 'pływał' to wytrzymał najgorsze, a potem przejął inicjatywę. Michael po prostu był już zmęczony takim tempem i po kolejnych kolanach czy to na korpus czy na głowę nie był wstanie już odpowiedzieć.

W wadze półśredniej niespodziewanie zwycięzcą TUF 25 został dobrze znany w naszym kraju Jesse Taylor (31-15), który pewnie w drugiej rundzie poddał Dhiego Lime (12-6). Choć Brazylijczyk na początku się bronił to zaraz musiał już bronić się przed ciosami z góry. Taylor ciągle pracował, a dodatkowo zza plecami cały czas szukał skończenia. W drugiej rundzie Lima ruszył i mocnym ciosem posłał na deski 'JT Moneya'. Taylor szybko jednak wrócił do żywych i po zwrocie akcji był z góry. Amerykanin ponownie był zza plecami i tym razem już nie zmarnował tej szansy.

To jednak nie koniec niespodzianek na tej gali, ponieważ Drakkar Klose (8-0-1), niejednogłośną decyzją sędziów zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie mocno krzyczącego Marca Diakiese (12-1). Brytyjczyk jak zawsze próbował zaskoczyć rywala mało spotykanym stylem jednak to się nie udało. Klose dążył do parteru, ale Marc zdobył trzy obalenia w tym dwa razy dosłownie rzucając przeciwnikiem o podłoże klatki. Drakkar w stójce nie dał się zaskoczyć i kolejnymi niskim kopnięciami podłamał Diakiese. "Bonecrusher" próbował ratować jeszcze pojedynek jednak nie umiał zagrozić dla świetnie dysponowanego Klose.

W kategorii półciężkiej na tor zwycięstw wrócił Jared Cannonier (10-2), który dosłownie przejechał się na ściągniętym w zastępstwie Nickiem Roehrickiem (7-1). Zawodnik z Darkside MMA zaczął aktywnie pojedynek jednak zaraz był kąsany ciosami z kontry. Po chwili Jared robił już spustoszenie, a Nick jedynie mógł pochwalić się twardą szczęką. Wreszcie Cannonier powalił w trzeciej rundzie Roehricka, a po mocnych łokciach sędzia zlitował się nad debiutującym fighterem w UFC.

Ważne zwycięstwo zaliczył Brad Tavares (15-4), który zapewnił drugą porażkę w rekordzie Eliasa Theodorou (13-2). Kanadyjczyk wywierał presje i jak zawsze zaskoczył swoim sztywnym stylem. Choć Elias trafiał często to Amerykanin był zdecydowanie bardziej celniejszy w wymianach bokserskich. Elias oczywiście próbował obalić, ale nie mógł utrzymać tam walki na długo. Brad, kiedy był z góry od razu przeszedł do pracy ciosami oraz szukał duszenia zza plecami. Bardziej efektowny i skrupulatny Tavares zrobił większe wrażenie na sędziach czego dziwić się nie możemy.

W pierwszym pojedynku rozpoczynającym kartę główną zobaczyliśmy Jordana Johnsona (8-0), który zdobył drugie zwycięstwo w największej federacji na świecie. Tym razem niepokonany fighter wypunktował zaskakującego ostatnio Marcela Fortune (9-2). Żaden z zawodników przez cały pojedynek nie mógł wykazać pewnej przewagi. W pierwszej rundzie Jordan wyglądał lepiej i był bardziej aktywny. W drugiej rundzie Brazylijczyk ruszył i zaskoczył swojego przeciwnika. W trzeciej rundzie z lepszej strony pokazał się Johnson, który mimo wszystko nie miał dużej przewagi.

Walka wieczoru:
155 lbs: Justin Gaethje pok. Michael Johnson przez TKO (uderzenia), 2 runda.
Główna karta:
170 lbs: Jesse Taylor pok. Dhiego Lima przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda.
155 lbs: Drakkar Klose pok. Marc Diakiese przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28×2, 28-29).
205 lbs: Jared Cannonier pok. Nick Roehrick przez TKO (łokcie w parterze), 3 runda.
185 lbs: Brad Tavares pok. Elias Theodorou przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28×3).
205 lbs: Jordan Johnson pok. Marcel Fortuna przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28×3).
Wstępna karta:
170lbs: James Krause pok. Toma Gallicchio przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27).
115 lbs: Angela Hill pok. Ashley Yoder przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27×3).
205 lbs: C.B. Dollaway pok. Eda Hermana przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-27, 29-27).
Pozostałe:
115 lbs: Tecia Torres pok. Julianę Limę przez poddanie (RNC), 2 runda.
145 lbs: Gray Maynard pok. Teruto Ishihara przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 30-26, 30-26).

Bonusy po gali:

Walka wieczoru - Justin Gaethje vs Michael Johnson.

Występ wieczoru - Justin Gaethje i Tecia Torres.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.