UFC ON FOX 25: WYNIKI I RELACJE

Przedstawiamy wyniki z gali UFC on FOX 25, która z soboty na niedzielę odbyła się w Nowym Yorku. W walce wieczoru w kategorii średniej na tor zwycięstw wrócił były mistrz Chris Weidman (14-3), który w efektowny sposób w trzeciej rundzie poddał Kelvina Gasteluma (14-3). Poniesiony swoją publicznością zawodnik z Serra Jiu-Jitsu ruszył z wysokim kopnięciem, a później zdobył obalenie. W parterze Weidman próbował już zakończyć walkę kimurą jednak to jeszcze się nie udało. Walka wróciła do stójki i wszystko było spokojnie aż do końcówki rundy, kiedy Kelvin rzucił rywala na deski jednak zaraz był już gong. W kolejnych rundach Gastelum ruszał i był skuteczny jednak po jakimś czasie również był w opałach po mocnych uderzeniach z kontry. Choć na początku zawodnik z Kalifornii się bronił to zaraz ponownie został obalony. Chris zmieniał pozycje aż złapał ciasne duszenie trójkątne i za parę sekund było już po wszystkim.

W wadze piórkowej swoje piąte ważne zwycięstwo z rzędu zaliczył Darren Elkins (23-5), który tym razem niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Dennisa Bermundeza (16-7). 'The Menace' przez cały pojedynek w stójce wyglądał lepiej i trafiał częściej. Mimo wszystko wdał się w grę Elkinsa, który zamęczył go w klinczu, a dodatkowo był zza plecami. Bermundez kąsał przeciwnika głównie mocnymi niskimi kopnięciami jednak zaraz wpadał kolejny raz w styl Darrena.

W wadze półciężkiej swoje najważniejsze zwycięstwo w karierze zaliczył Patrick Cummins (10-4), który wręcz wymęczył Giana Villante (15-9). Zawodnik z Nowego Yorku już na początku rundy miał bardzo mocno podłączonego rywala jednak wszystko zatrzymało zderzenie się głowami. Cummins był wprost zalany, a wtedy co ciekawe doszedł do siebie i zaczął robić przewagę. Ostatni pogromca Janka Błachowicza w swoim stylu dążył do klinczu i tam pracował. Patrick również próbował obalić jednak to się nie udało. Cummins robił już wyraźną przewagę w stójce jednak to nie był koniec. W ostatniej rundzie Villante ponownie poszedł na całość i miał znów chwiejącego się oponenta jednak tego nie wykorzystał.

Główną kartę rozpoczęli czołowi zawodnicy kategorii koguciej. W tym zestawieniu kolejną wygraną przybliżającą do walki o pas odnotował Jimmie Rivera (21-1), który mimo problemów pewnie pokonał Thomasa Almeide (22-2). Pierwsza runda to popis Amerykanina, który miał rywala dwa razy na deskach. Mimo wszystko Brazylijczyk zadziwiająco szybko dochodził do siebie. W drugiej rundzie obaj ruszyli na otwarte wymiany i wtedy przewagę robił Almeida. Była to najlepsza runda Thomasa, ponieważ miał nawet podłączonego oponenta. Trzecia runda była kluczowa i, dlatego Rivera już na początku poszedł w nogi. Jimmie mądrze dwa razy zdobył obalenie i dystansował w stójce.

Walka wieczoru:
185 lbs: Chris Weidman pok. Kelvin Gastelum przez poddanie (trójkąt rękoma), 3 runda.

Główna karta:
145 lbs: Darren Elkins pok. Dennis Bermudez przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-29, 29-28).
205 lbs: Patrick Cummins pok. Gian Villante przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-29, 29-28).
135 lbs: Jimmie Rivera pok. Thomas Almeida przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 30-26, 30-27).

Wstępna karta:
170 lbs: Elizeu Zaleski pok. Lyman Good przez niejednogłośną decyzję sędziów (30-27, 28-29, 30-27).
185 lbs: Eryk Anders pok. Rafael Natal przez KO, 1 runda.
170 lbs: Alex Oliveira pok. Ryan LaFlare przez KO, 2 runda.
265 lbs: Chase Sherman pok. Damian Grabowski przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-26, 30-27).

Pozostałe:
145 lbs: Jeremy Kennedy pok. Kyle Bochniak przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28).
135 lbs: Marlon Vera pok. Brian Kelleher przez poddanie (balacha), 1 runda.
265 lbs: Junior Albini pok. Timothy Johnson przez KO, 1 runda.
145 lbs: Shane Burgos pok. Godofredo Pepey przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26-30-26, 29-28).
155 lbs: Chris Wade pok. Frankie Perez przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 30-27).

Bonusy po gali:

Walka wieczoru - Elizeu Zaleski vs Lyman Good.

Występ wieczoru - Junior Albini i Alex Oliveira.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.