ACB 67: ALBERT DURAEV WRÓCI NA WALKĘ Z STARKSEM

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-08-09

Dziewiętnastego sierpnia w Groznym odbędzie się gala Absolute Championship Berkut 67, a teraz do karty walk dodano kolejne mocne zestawienie. W wadze średniej po dłuższej przerwie ma wrócić były mistrz Albert Duraev (9-3), który zmierzy się z Cliffordem Starksem (13-3).

'Machete' wróci po rocznej przerwie, a jak wiemy próbowano zorganizować jego kolejną walkę już trzy razy, co się nie udało. Albert po pamiętnej porażce z Anatoly Tokovem zaliczył trzy ważne zwycięstwa co dały mu mistrzowską szansę. Duraev zdobył pas na 22 edycji poddając w piątej rundzie Ustarmagomeda Gadzhidaudova. W ostatniej walce wystąpił w poprzednim roku w Gruzji w pierwszej rundzie nokautując Michaila Tsareva.

Amerykanin po szybkiej i nieszczęśliwej przygodzie w UFC zaliczył ważne zwycięstwa. Starks zaczął swoją przygodę w federacji Bellator, gdy pewnie wypunktował Joeya Yagera, a na początku drugiej rundy poddał Kobe Ortiza. 'Big Cat' zmienił pracodawce na Word Series Of Fighting, gdzie po trzech zwycięstwach dostał mistrzowską szansę. Pierw pod koniec drugiej rundy poddał Jake Heuna, a jednogłośną decyzją sędziów pokonał Mike Kyle oraz Krasimira Mladenova. W ostatniej walce zawodnik z Arizona Combat Sports dostał swoją szansę na 30 edycji przegrywając pewnie po 5 rundach z Dave'm Branchem.