FEN 19: MARIAN ZIÓŁKOWSKI ZAWALCZY O PAS

Marian Ziółkowski obecnie przebywa w Brazylii. Podopieczny Mirosława Oknińskiego wyjechał tam, by doskonalić swoje umiejętności razem z przyjaciółmi, którzy już tam przebywają. Za pośrednictwem jednego z serwisów społecznościowych ‘Golden Boy’ poinformował, że wystąpi na październikowej gali Fight Exclusive Night we Wrocławiu w walce o wakujący pas wagi lekkiej. 

Podopieczny trenera Oknińskiego jak do tej pory stoczył dwie walki w organizacji zarządzanej przez wrocławskie trio. W pierwszym pojedynku od razu dostał szansę walki o pas przeciwko Romanowi Szymańskiemu z Gold Teamu. Poznański fighter był w stanie jednak pokonać zawodnika z Warszawy, co według słów jego trenera było spowodowane głównie tym, że Ziółkowski nie przykładał się do treningów.

W drugiej walce, która miała miejsce latem zeszłego roku, Ziółkowski pokonał po raz drugi w karierze Jacka Krefta z Gdyni, zamykając ostatecznie trylogię z podopiecznym Bartosza Chyrka. Był to jak do tej pory ostatni pojedynek Ziółkowskiego w organizacji Fight Exclusive Night, do której wraca po ponad rocznej przerwie. 

Ziółkowski w międzyczasie stracił i zdobył pas mistrza wagi lekkiej Profesjonalnej Ligi MMA. Co ciekawe sam trener Okniński zapowiedział galę w Toruniu, która miałaby się odbyć w październiku, jednak jak widać nie uwzględnił na niej miejsca dla swojego pupila. Ciężko jest powiedzieć z kim przyszłoby walczyć Ziółkowskiemu podczas wrocławskiej gali FEN. Być może dobrym kandydatem byłby zawodnik trenujący w stolicy dolnego Śląska, Mateusz Głąb. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.