GN 5: DWUDZIESTEGO PIERWSZEGO PAŹDZIERNIKA

Już dwudziestego pierwszego października w Mińsku Mazowieckim odbędzie się piąta edycja Grappler Night. Trener jaki organizator Marcin Frankiewicz i tym razem postarał się, aby kibice nie mogli się nudzić. W walce wieczoru w wadze lekkiej zobaczymy pojedynek o pas organizacji, w którym Marcin Gałązka (4-2), podejmie bardziej doświadczonego Grzegorza Białasa (8-13).

Gałązka powróci po rocznej przerwie, kiedy w debiucie w dywizji piórkowej przegrał ze Sławomirem Szczepańskim. Zawodnik Klubu Walki Grappler postanowił wrócić do rywalizacji w dywizji lekkiej, a jego rywalem został Grzegorz Białas, z którym ma już od dłuższego czasu na pieńku. Wszystko zaczęło się od walki na Fight Exclusive Night 11 na warszawskim Torwarze, kiedy to zawodnik z Mińska Mazowieckiego spotkał się z podopiecznym Białasa, Jakubem Łętowskim. Później obydwaj wdali się w wymianę uprzejmości na Facebooku, kiedy to Gałązka został bez rywala po wycofaniu się z Grappler Night 4 Artura Drążka. Ostatecznie Mińszczanin zmierzył się ze wspomnianym Szczepańskim, ale zła krew pozostała.

Białas to zawodnik i trener klubu Fenix Fight Club Warszawa, który ostatnią walkę stoczył 23 września, przegrywając na Young Blood Night 10 w Kędzierzynie-Koźlu. W organizacji Grappler Night stoczył jedną walkę, kiedy na debiutanckiej gali organizacji zastopował w pierwszej rundzie Dariusza Bielińskiego. Podopieczny Huberta Migaczewa jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Warszawie i to doświadczenie będzie chciał przekuć na sukces w klatce.

Najwięcej emocji powinna wzbudzić walka, która nie będzie jednak tą najważniejszą. Podczas pokazowego pojedynku bokserskiego zobaczymy dwóch wiceprzewodniczących rady miasta Mińsk Mazowiecki: Łukasz Lipiński stanie naprzeciw Tomasza Płochockiego. Stawką pojedynku nie będzie jednak stołek przewodniczącego rady miasta, a bardziej szczytny cel. Panowie postanowili wejść do oktagonu, by zwrócić uwagę na problem młodego Karola, który podczas wypadku samochodowego stracił rękę. Podczas samego pojedynku zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy dla Karola i jak powiedział sam organizator gali, Marcin Frankiewicz, ma nadzieję że ludzie wykażą się empatią i współczuciem i po zbiórce Karol w końcu będzie mógł kupić protezę. Więcej o samej akcji mogą się Państwo dowiedzieć na facebookowej stronie akcji: Przybij Piątkę – Ręka dla Karola. Jak zapewniają sami zainteresowani w oktagonie będzie rządził sport, a sami zawodnicy nie zamierzają stosować taryfy ulgowej.

Lipiński to potężny mężczyzna ważący ponad 100 kg i mierzący ponad 190 cm wzrostu. Jest młodszy od swojego rywala, a dodatkowego smaczku samej walce dodaje fakt, że Lipnicki był uczniem i podopiecznym Płochockiego, który był trenerem piłki nożnej. Jednak to nie wszystko. Samą walkę będzie sędziował burmistrz Mińska Mazowieckiego, Marcin Jakubowski. Piastujący najważniejszy urząd w mieście Jakubowski zadebiutuje w roli sędziego pomiędzy o wiele bardziej potężnymi zawodnikami ale nie obawia się tego wyzwania i niebawem ma rozpocząć przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia

Ponadto podczas gali zobaczymy starcie w brazylijskim jiu jitsu. Po raz pierwszy na Grappler Night zaprezentują się dwaj chwytacze, którzy będą rywalizować na zasadach no gi. Reprezentujący klub Hussaria Mława, Rober Wodzyński spotka się z trenerem i zawodnikiem Klubu Walki Grappler, Marcinem Frankiewiczem. Obydwaj już dwukrotnie spotykali się na matach podczas zawodów BJJ, dwukrotnie wygrywał zawodnik z Mławy i Frankiewicz ma nadzieję, że powiedzenie do trzech razy sztuka będzie miało odzwierciedlenie w tej rywalizacji. Wodzyński to wielokrotny medalista Pucharu Polski BJJ i lokalnych turniejów. Frankiewicz do oktagonu wniesie równie wiele sukcesów z tytułami na arenie krajowej włącznie. Jak powiedzieli obydwaj chcą dać przede wszystkim dobrą, dynamiczną walkę, by pokazać fanom sportów walki, że BJJ jest sportem widowiskowym, który można uprawiać w każdym wieku.

Bilety na galę Grappler Night 5 do nabycia w Klubie Walki Grappler przy ul. Piłsudskiego 11A w Mińsku Mazowieckim. Informacje o cenach biletów oraz dokonywanie rezerwacji odbywa się drogą telefoniczną pod numerami telefonów: 694 110 794 i 692 238 240.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.