UFC ON FOX 26: JOSE ALDO vs RICARDO LAMAS II

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-10-16

Szesnastego grudnia w Kanadzie odbędzie się gala UFC on FOX 26, a teraz do karty walk dodano kolejne mocne zestawienie. W kategorii piórkowej były mistrz Jose Aldo (26-3), stanie do rewanżu z Ricardo Lamasem (18-5). Do ich pierwszej walki doszło w roku 2014 na UFC 169 pewnie po 5-rundowej bitce Brazylijczyk obronił swój tytuł.

Jose aktualnie ma najgorszy okres swojej barwnej karierze. Jak pamiętamy niespodziewanie w 13 sekund znokautował go Conor McGregor. Brazylijczyk dążył za wszelką cenne do rewanżu i było blisko, aby odszedł z największej organizacji na świecie. Aldo ostatecznie został i w rewanżu wypunktował Frankie Edgara. W ostatniej walce Jose na UFC 212 miał swoje chwile, ale ostatecznie pod koniec trzeciej rundy zastopował go Max Holloway.

Lamas ostatnią porażkę odnotował w poprzednim roku z rąk aktualnego mistrza Maxa Hollowaya. Ricardo odbudował się w Meksyku na UFC Fight Night 98 w drugiej odsłonie poddając Charlesa Oliveire. W tym roku Amerykanin wystąpił na UFC 214, gdy ostatecznie spotkał się z Jasonem Knightem. 'The Bully' zaprezentował się z świetnej strony już pod koniec pierwszej rundy stopując młodego wojownika.