ACB 77: OSIEM NOWYCH ZESTAWIEŃ

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-10-19

Dwudziestego trzeciego grudnia w stolicy Moskwie odbędzie się gala Absolute Championship Berkut 77, a teraz do karty walk dodano siedem nowych zestawień. Przypomnijmy, że na tym wydarzeniu zobaczymy aż trzy zestawienia o pas mistrzowski, o których już informowaliśmy.

W wadze półciężkiej spróbuje swoich sił Konstantin Erokhin (9-3), który ma za sobą wpadkę z dopingiem i krótki epizod z UFC. Mocno bijący Rosjanin tym razem spotka się z zaskakującym ostatnio Cory Hendricksem (4-1). Amerykanin również został zwolniony z UFC, a w debiucie wystąpił w Kazachstanie w nie całe dwie minuty nokautując i zapewniając pierwszą porażkę w dorobku Evgeny Egemberdieva.

W kategorii średniej po drugiej niespodziewanej porażce w karierze wróci Alexey Butorin (12-2), który podejmie niepokonanego Gamzata Khiramagomedova (5-0). Zawodnik z Petersburgu miał świetny początek w federacji aż do ostatniego startu, gdy w drugiej rundzie poddał go dobrze znany w naszym kraju Jonas Billstein (19-5).

W wadze średniej wróci Mikhail Kolobegov (11-3), który zmierzy się z byłym mistrzem federacji Muslimem Makhmudovem (8-4). 'Barrera' w tym roku dał dobry bój z naszym reprezentant Piotrem Strusem, z którym wstępnie wygrał na punkty. Było to dość kontrowersyjne, a po kolejnych protestach werdykt został zmieniony na NC. Teraz Rosjanin wraca po kontuzji i będzie chciał zaliczyć kolejne szybkie i efektowne zwycięstwo. Mimo wszystko będzie to też ważny start dla Makhmudova, który ostatnio sensacyjnie przed czasem przegrał z Jose Toledo Canellasem z Hiszpanii.

Ponadto do karty walk dodano;
66 kg: Arman Ospanov (8-1) vs Alexey Polpudnikov (23-4-1)
70 kg: Amirkhan Adaev (12-4) vs Joshua Aveles (26-11-2)
120 kg: Sergey Belostenniy (4-1) vs Amirkhan Isagadzhiev (3-0)
77 kg: Sergey Khandozhko (24-5-1) vs Ali Eskiev (8-2)
57 kg: Mansur Khatuev (6-0) vs Maycon Silvan (12-2)