KSW 41: PODSUMOWANIE I WYNIKI

23 grudnia, po kilku latach przerwy, organizacja KSW powróciła do Katowic i przygotowała wydarzenie kończące rok 2017. Publiczność, która wypełniła po brzegi halę katowickiego Spodek, podczas gali KSW 41 obejrzała dziewięć emocjonujących pojedynków i wszystko, co w mieszanych sztukach walki najciekawsze, czyli nokauty, poddania i wielorundowe wojny w klatce.

W walce wieczoru katowickiego wydarzenia Borys Mańkowski zmierzył się w obronie tytułu mistrzowskiego wagi półśredniej z młodym i z niezwykle niebezpiecznym Roberto Soldiciem. Pretendeten do pasa postawił bardzo trudne warunki mistrzowi i pokazał, że jego umiejętności stójkowe stoją na niezwykle wysokim poziomie. Broniący się Mańkowski próbował przenosić starcie do parteru, jednak Soldić udanie odpierał te ataki i karcił mistrza kolejnymi mocnymi ciosami i kopnięciami. Gdy jednak walka trafiała na matę, to Chorwat znajdował się w pozycji dominującej i obijał z góry Mańkowskiego. Ostatecznie po trzeciej rundzie starcia narożnik mocno rozbitego Borysa Mańkowskiego zdecydował, że mistrz nie będzie kontynuował walki. Roberto Soldić w kapitalnym stylu zdetronizował więc Polaka i zasiadał na tronie wagi półśredniej organizacji KSW. 

Jeszcze przed rozpoczęciem elektryzującego starcia Popka Monstera z Tomaszem Oświecińskim obaj zawodnicy nie szczędzili sobie mocnych słów i zapowiadali ringową wojnę. W drugim pojedynku wieczoru wydawało się jednak, że Popek Monster nie pozostawi żadnych złudzeń debiutującemu w MMA Oświecińskiemu, którego zdominował całkowicie w pierwszej rundzie starcia. W drugiej odsłonie walki sytuacja jednak uległa całkowitej zmianie, to Tomasz Oświeciński obalił Popka i zadawał mocne ciosy w parterze, po których sędzia przerwał pojedynek. Tym samy popularny „Strachu” zwyciężył przez techniczny nokaut i udanie zadebiutował w okrągłej klatce KSW.   

Trzecim starciem wieczoru gali w Katowicach był bój pomiędzy Kleberem Koike Erbstem i Arturem Sowińskim. Obaj fighterzy mili okazję spotkać się już w okrągłej klatce KSW i wówczas to Polak okazał się lepszy. Tym razem jednak sytuacja się odwróciła i w trzeciej rundzie starcia pochodzący z Brazylii fighter zmusił do poddania Artura Sowińskiego. Ze względu jednak na to, że Brazylijczyk nie zmieścił się w limicie wagowym, stracił swój tytuł mistrzowski przed samą walką z Sowińskim i mimo zwycięstwa pas wagi lekkiej pozostał zwakowany.

Marcin Wrzosek i Roman Szymański, dwóch polskich fighterów młodego pokolenia, którzy lubią dawać twarde i niesamowite boje, w trzecim pojedynku karty głównej gali pokazało prawdziwe serce do walki. Na przestrzeni trzech rund, po efektownym, pełnym zwrotów akcji i krwawym pojedynku, to jednak Marcin Wrzosek, były mistrz organizacji KSW, okazał się lepszym zawodnikiem i to jego sędziowie ogłosili zwycięzcą. 

Podczas walki w wadze ciężkiej, w okrągłej klatce KSW spotkało się z sobą dwóch fighterów słynących z nokautowania przeciwników i podchodzenia do starć bez zbędnych kalkulacji. Fernando Rodrigues Jr. i Michał Andryszak zrobili wszystko, by rozgrzać do czerwoności emocje w hali katowickiego Spodka i zgodnie z przewidywaniami już w pierwszej minucie starcia jeden z nich padł na matę. Zwycięzcą pojedynku został Michał Andryszak, który błyskawicznie znokautował Brazylijczyka i wykonał kolejny krok na drodze do mistrzowskiego pasa. 

W pojedynku otwierającym kartę główną gali KSW 41 Damian Janikowski, były zapaśnik i medalista olimpijski, w swojej drugiej walce w MMA, zdominował na przestrzeni niecałych dwóch rund Antoniego Chmielewskiego, który ma na swoim koncie blisko pięćdziesiąt zawodowych starć w mieszanych sztukach walki. Swoim zwycięstwem przez techniczny nokaut Damian Janikowski udowodni, że może wypłynąć na szerokie wody świata MMA i rywalizować o najwyższe laury w tym sporcie.

W trzech walkach otwierających galę KSW 41, kibice zobaczyli prawdziwy przekrój mieszanych sztuk walki. Grzegorz Szulakowski już w pierwszej rundzie starcia poddał Kamila Szymuszowskiego. Salahdine Parnasse wypunktował na pełnym dystansie Łukasza Rajewskiego, a Gracjan Szadziński wspaniale rozgrzał publiczność zgromadzoną w katowickim Spodku i znokautował Macieja Kazieczkę.

Walka wieczoru o pas w wadze półśredniej: Roberto Soldić (13-2) pok. Borysa Mańkowskiego (19-7-1) przez TKO (niezdolność do walki), 5:00, runda 3.
Druga walka wieczoru (video): Tomasz Oswieciński (1-0) pok. Popka Monstera (3-3) przez TKO (uderzenia), 2:58, runda 2.
Walka o pas w wadze piórkowej (video): *Kleber Koike Erbst (23-4-1) pok. Artura Sowińskiego (18-9) przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:56, runda 3.
*Ponieważ Erbst nie zrobił wagi, mimo jego wygranej, pas pozostaje wakujący
Waga piórkowa: Marcin Wrzosek (13-4) pok. Romana Szymańskiego (10-3) przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)
Waga ciężka (video): Michal Andryszak (20-6) pok. Fernando Rodriguesa Jr. (11-4) przez KO (uderzenia), 0:26, runda 1.
Waga średnia (video): Damian Janikowski (2-0) pok. Antoniego Chmielewskiego (32-17) przez TKO (ciosy w parterze), 2:33, runda 2.
Waga lekka: Grzegorz Szulakowski (9-1) pok. Kamila Szymuszowskiego (16-5) przez poddanie (skrętówka), 3:33, runda 1.
Waga piórkowa: Salahdine Parnasse (10-0-1) pok. Łukasza Rajewskiego (7-3) przez większościową decyzję (2 x 29-28, 29-29)
Waga lekka (video): Gracjan Szadzinski (7-2) pok. Macieja Kazieczkę (3-1) przez TKO (lewy sierp i ciosy), 4:59, runda 1.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.