UFC 213: WYNIKI I RELACJA

Przedstawiamy wyniki z gali UFC 213, która z soboty na niedzielę odbyła się w Las Vegas. W ostatniej chwili Amanda Nunes (14-4) została przetransportowana do szpitala na skutek choroby, której miała się nabawić na początku tygodnia. Tym samym walka wieczoru z Valentiną Schevchenko (14-2) została odwołana. Co ciekawe nasza mistrzyni Joanna Jędrzejczyk (14-0) zadeklarowała zastępstwo jednak było już zbyt mało czasu.

Nową walką wieczoru został pojedynek o tymczasowy pas kategorii średniej, gdzie świat zaszokował Robert Whittaker (19-4) pewnie pokonując na punkty niebezpiecznego Yoela Romero (12-2). Sprawdziły się przewidywania mistrza Michaela Bispinga (30-7), który teraz spotka się z ''The Reaperem''. Kubańczyk dobrze zaczął i jak zawsze próbował zaskoczyć niekonwencjonalnymi technikami. Romero przez cały pojedynek próbował sprowadzić walkę do parteru jednak nie udało mu się tego długo utrzymać. W trzeciej rundzie Australijczyk przełamał w stójce swojego rywala i zaczął robić wyraźną przewagę. 'Żołnierz Boga' w rundach mistrzowskich był bezradny i tylko twarda szczęka uchroniła go przed bolesną porażką.

W wadze ciężkiej drugie zwycięstwo z rzędu po dużych problemach zaliczył Alistair Overeem (43-15), który pokonał większościową decyzją sędziów byłego mistrza Fabricio Werduma (21-7-1). Przypomnijmy, że tym samym Holender udanie zakończył ich trylogię z wynikiem 2-1. Alistair dobrze bronił się przed sprowadzeniami, a w stójce był bardziej aktywny. Werdum dosłownie wciągał swojego przeciwnika do parteru jednak tam nie zagroził. W ostatniej rundzie Werdum przejął inicjatywę w stójce. Po chwili Fabricio rzucił rywala na deski po mocnym kolanie. Brazylijczyk wystrzelił parę mocnych ciosów i poszedł po obalenie, a tam nie udało mu się zakończyć pojedynku.

Ponownie waga ciężka i Curtis Blaydes (7-1), który pewnie na kartach  punktowych zapewnił trzecią porażkę z rzędu dla naszego reprezentanta Daniela Omielańczuka (19-8-1). Polak już na samym początku ruszył i świetnie trafił podbródkiem. Podopieczny Piotra Jeleniewskiego zdecydowanie bardziej robił wrażenie w wymianach bokserskich. Amerykanin jednak rozpoczął swoją grę i przez większość pojedynku klinczował. Curtis próbował wielokrotnie obalić co się mu ostatecznie nie udało. Blaydes za to w klinczu pracował kolanami oraz zrywał go atakiem z łokciem. Omielańczuk nawet pod koniec pierwszej rundy miał podłączonego rywala jednak zabrakło już czasu. W kolejnych rundach widzieliśmy ten sam przebieg walki. W trzeciej rundzie Omielańczuk był już bardziej zmęczony i wtedy w stójce inicjatywę przejmował 'Razor'. Omielańczuk co ciekawe nawet pod koniec walki poszedł po sprowadzenie jednak było to niepowodzeniem.

W wadze lekkiej wreszcie na tor zwycięstw wrócił były mistrz Anthony Pettis (20-6), który pewnie wypunktował Jima Millera (28-10). 'Showtime' od początku zachwycał swoimi nietypowymi akcjami jak różnorodne kopnięcia z obrotu. Mimo wszystko Jim odgryzał się licznymi niskimi kopnięciami. Choć Anthony przeważał to dalej popełniał dużo błędów i nie był to najlepszy jego występ. Pettis podłączył rywala po kolejnym mocnym kopnięciu na wątrobę jednak rozbity Miller wykazał serce do walki. Jim nawet cały porozbijany w trzeciej rundzie umiał zaskoczyć rodaka, który zapowiada, że znów zaszokuje świat.

W kategorii koguciej swoje drugie efektowne zwycięstwo z rzędu zaliczył Rob Front (14-2) w drugiej rundzie poddając Douglasa Andrade (24-2). Amerykanin od samego początku wywierał presję i przeważał nad przeciwnikiem. Brazylijczyk próbował odpowiadać, ale zaraz został skarcony z kontry. Andrade szukał wielu sposób jednak zaraz został zaskoczony ciasno dopiętą gilotyną i było już po wszystkim.

Walka wieczoru:
185 lbs: Robert Whittaker pok. Yoela Romero przez jednogłośną decyzję sędziów (48-47×3).
Główna karta:
265 lbs: Alistair Overeem pok. Fabrício Werduma przez większościową decyzję sędziów (29-28×2, 28-28).
155 lbs: Anthony Pettis pok. Jima Millera przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27×3).
265 lbs: Curtis Blaydes pok. Daniela Omielańczuka przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27×3).
135 lbs: Rob Font pok. Douglas Andrade przez poddanie (gilotyna), 2 runda.
Wstępna karta:
265 lbs: Oleksiy Oliynyk pok. Travisa Browne przez poddanie (neck crank), 2 runda.
170lbs: Chad Laprise pok. Briana Camozzi przez TKO (uderzenia), 3 runda.
185 lbs: Thiago Santos pok. Geralda Meerschaerta przez TKO (uderzenia), 2 runda.
170 lbs: Belal Muhammad pok. Jordana Meina przez jednogłośną decyzje sędziów (29-28, 29-28,30-27).
Pozostałe:
145 lbs: Cody Stamann pok. Terriona Ware przez jednogłośną decyzje sędziów (30-27, 30-27, 29-28).
205 lbs: Trevin Giles pok. Jamesa Bochnovica przez KO (uderzenia), 2 runda.

Bonusy po gali:
Walka wieczoru - Robert Whittaker vs Yoel Romero.
Występ Wieczoru: Rob Font i Chad Laprise.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.