ACB: ZMIANY POLAKÓW W RANKINGACH

Federacja Absolute Championship Berkut zaktualizowała zmiany we wszystkich rankingach. Tym samym nadeszły również zmiany w miejscach naszych reprezentantów.

Na pierwszy ogień waga półciężka i #4 Karol Celiński (14-6-1), który po drugim zwycięstwie w federacji jest bliski walki o tytuł. 'Cebula' wrócił w Olsztynie efektownie w trzeciej rundzie stopując Łukasza Parobieca. W ostatniej walce Celiński wystąpił w Gdańsku i zaliczył najważniejsze zwycięstwo w karierze. W walce wieczoru pewną jednogłośną decyzją sędziów pokonał weterana największych federacji na świecie - Vinny Magalhaesa.

W kategorii średniej już na #6 pozycji znalazł się zaskakujący nas ostatni Piotr Strus (11-3-2). Zawodnik z Warszawy na początku roku wrócił po dłuższej przerwie niespodziewanie pokonując faworyzowanego Michaila Tsareva. W kolejnym pojedynku przegrał dyskusyjną decyzją sędziów z Mikhailem Kolobegovem. Polak wraz ze sztabem złożył protest i werdykt został zmieniony na NC. W ostatniej Strus wystąpił również w Gdańsku, gdy zaliczył pierwsze zwycięstwo przez poddanie w karierze w starciu z Andy DeVentem.

O jedno miejsce spadł #8 Adrian Zieliński (17-6), który mimo równego rekordu w federacji dawał zawsze dobre walki z czołowymi zawodnikami organizacji. W ostatniej walce podopieczny Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z były zawodnikiem UFC - Piotrem Hallmannem.

Na koniec zadziwiającym faktem jest, że z rankingu kategorii muszej znikł nasz reprezentant Damian Szmigielski (8-1). Podopieczny Łukasza Zaborowskiego miał już dobrą pozycję, a dodatkowo dwa zwycięstwa przed czasem. Miejmy nadzieje, że już w najbliższym czasie wyjdzie informacja w tej sprawie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.