UFC 218: HOLLOWAY OFICJALNIE ZMIERZY SIĘ Z EDGAREM

Max Holloway zmierzy się z Frankie Edgarem podczas walki wieczoru gali UFC 218, która 2 grudnia odbędzie się w Detroit. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski wagi piórkowej. 

Na to starcie czekali kibice za oceanem bardzo długo. Niepokonany od 2013 roku Max Holloway (18-3) po raz pierwszy będzie bronił pasa wywalczonego na gali UFC 212 w czerwcu tego roku, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut Jose Aldo. Ostatnim pogromcą Hollowaya był Conor McGregor, były mistrz świata w tej kategorii wagowej.  Irlandczyk został pozbawiony pasa ze względu na brak występów od grudnia 2015 roku we wspomnianej kategorii wagowej.

Frankie Edgar (22-5-1) od lat zaliczany jest światowej czołówki kategorii lekkiej i piórkowej. Przed rokiem Edgar podczas gali UFC 200 dostał szansę walki o tytuł mistrza świata z Jose Aldo, któremu Holloway odebrał później pas mistrzowski. Wówczas to Aldo wygrał na punkty zachowując pas mistrza wagi piórkowej. Po wygranych z Yairem Rodriguezem i Jeremy Stephensem otrzymał kolejną szansę walki o pas mistrzowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.