FEN 19: JAKUB MROCZKOWSKI vs PATRYK NOWAK

Nie Mateusz Głąb, a Jakub Mroczkowski (0-2) będzie rywalem Patryka Nowaka (4-1, 1 KO, 2 SUB)podczas FEN 19 „Bitwa o Wrocław”. Głąb w ostatnim etapie przygotowań do starcia doznał kontuzji i ostatecznie wypadł z rozpiski walk. Pojedynek na zasadach MMA odbędzie się kategorii do 70 kilogramów.

Mroczkowski to 26-letni zawodnik, który na co dzień trenuje w klubie Czerwony Smok w Poznaniu. Występ we Wrocławiu będzie jego debiutem pod szyldem FEN i największym wyzwaniem w dotychczasowej przygodzie ze sportem. Mroczkowski, mimo dosyć krótkiej kariery zawodowej, ma za sobą dużo doświadczenia, którego nabrał na amatorstwie. To właśnie wtedy w efektowny sposób pokonał przez nokaut już w pierwszej rundzie Jacka Krolczyka.

Nowak natomiast to utalentowany grappler, który wywodzi się z zapasów. Jako junior i kadet odnosił wiele sukcesów na krajowym podwórku, często sięgając po najwyższe laury. Znaczną część swojej kariery spędził w Szwajcarii, gdzie trenował pod okiem Robsona Dantasa w brazylijskim klubie Kimura Nova Uniao.  Zawodowo zadebiutował w 2016 roku, kiedy to na punkty wygrał z Anthony’m Mullerem. Potem zwyciężał jeszcze trzy razy z rzędu, każdy z pojedynków kończąc przed czasem. Choć  w swojej pierwszej walce dla Fight Exclusive Night podczas FEN17 Baltic Storm przegrał ze słynnym Piotrem Hallmannem, to tym razem z pewnością zrobi wszystko, by zejść z maty z pucharem.

- To drugi i mam nadzieję ostatni przypadek, gdy zawodnik z powodu kontuzji wypada nam tuż przed walką. Mroczkowski przygotowywał się przez cały czas jak do normalnej walki i był w formie, więc do walki wyjdzie gotowy na 100%. Jak Nowak poradzi sobie z innym rywalem? Normalnie – jeżeli chce wygrywać, to musi odnajdywać się w takich sytuacjach. To jest sport, wszystkiego nie można przewidzieć – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Poznaliśmy już zatem wszystkie zestawienia, które będziemy mieli przyjemność oglądać 14 października we Wrocławiu.

Pełna karta walk prezentuje się następująco:

77 kg K-1 – Igor Danis VS Paweł Biszczak
77 kg MMA – Bartłomiej „Ruby”Brzeziński – Gabriel Al.-Sulwi „Arab”
+95 kg K-1 – Nikolaj Falin VS Arkadiusz Wrzosek
77 kg MMA – Nassourdine Imavov VS Michał Michalski
65 kg K-1 – Marta Waliczek VS Róża Gumienna
84 kg MMA – Bartosz Leśko VS Paweł Brandys
56 kg MMA – Magdalena Rak VS Barbara Nalepka
70 kg K-1 Marcin Stopka VS Krzysztof Kottas
70 kg MMA – Patryk Nowak VS Jakub Mroczkowski
77 kg MMA – Tymoteusz Łopaczyk VS Adrian Błeszyński

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.