UFN 122: BYŁY MISTRZ ACB WYSTĄPI W CHINACH

Dwudziestego piątego listopada w Chinach odbędzie się gala UFC Fight Night 122, a teraz do karty walk dodano kolejne nowe zestawienie. W Szanghaju w kategorii piórkowej zobaczymy Zabita Magomedsharipova (13-1), który podejmie debiutującego w federacji Sheymona Moraesa (9-1).

Rosjanin zaczął od czterech wygranych i walki toczył głównie w federacji ProFC, gdzie doznał jedynej porażki przed czasem w starciu z Igorem Egorovem. Po tej walce Zabit zaliczył dwa kolejne zwycięstwa i zadebiutował w ACB. Magomedsharipov zanim dostał mistrzowską szansę, zaliczył trzy udane starcia, kolejno przed czasem odprawiał Oruzha Zamanova, Artaka Nazaryana i Mukhameda Kokova. Zawodnik z DagFighter zdobył tytuł w roku 2015 na 24 edycji, pod koniec pierwszej odsłony poddał i zapewnił pierwszą porażkę w rekordzie Abdula-Rakhmana Temirova. Następnie Zabit udanie dwa razy udanie obronił tytuł, już w pierwszej rundzie przed czasem pokonując Sheikha Arapkhanova oraz Valdinesa Silve. W ostatniej walce zadebiutował w największej federacji na świecie dając wielki popis umiejętności w Holandii. Zabit pokazał się z kapitalnej strony pod koniec drugiej odsłony poddając Mike Santiago. 

26-latek zaczął swoją karierę od sześciu zwycięstw z rzędu w swoim kraju na lokalnych galach, gdy tylko raz stawał do decyzji sędziów, a resztę walk kończył przed czasem. Jego znaczącym sukcesem było pokonanie przed czasem Pedro Nobre na Bitetti Combat. Moraes został zauważony i pojawił się na WSOF 16 niejednogłośną decyzją sędziów pokonując Gabriela Sorolio. Na 22 edycji stanął przed mistrzowską szansą, jednak doznał pierwszej porażki w karierze z rąk Marlona Moraesa. Sheymon szybko wrócił na tor zwycięstw w drugiej rundzie stopując Robbie Peralte. W ostatnim pojedynku pojawił się na WSOF 31 pewnie na kartach punktowych pokonując Luisa Palomino.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.