FEN 21: MARIAZ ZIÓŁKOWSKI vs PATRYK NOWAK

Patryk Nowak (5-1, 1 KO, 3 SUB) zmierzy się z Marianem Ziółkowskim (18-6, 4 KO, 12 SUB) podczas gali Fight Exclusive Night 21, która 25 maja odbędzie się we Wrocławiu. Limit wagowy tego starcia to 70 kilogramów.

Nowak to utalentowany grappler, który wywodzi się z zapasów. Jako junior i kadet odnosił wiele sukcesów na krajowym podwórku, często sięgając po najwyższe laury. Znaczną część swojej kariery spędził w Szwajcarii, gdzie trenował pod okiem Robsona Dantasa w brazylijskim klubie Kimura Nova Uniao.  Zawodowo zadebiutował w 2016 roku, kiedy to na punkty wygrał z Anthony’m Mullerem. Potem zwyciężał jeszcze trzy razy z rzędu, każdy z pojedynków kończąc przed czasem. W swojej pierwszej walce dla Fight Exclusive Night podczas 17. edycji "Baltic Storm" przegrał ze słynnym Piotrem Hallmannem. Podczas FEN 19 efektownie poddał Jakuba Mroczkiewicza. Poddania to zresztą jego znak firmowy - aż trzykrotnie w ten właśnie sposób wygrywał ze swoimi rywalami.

Ziółkowski dla federacji FEN walczył już trzykrotnie. "Złoty chłopiec" znany jest z tego, że bardzo często efektownie poddaje swoich rywali. Z 18 zawodowych zwycięstw, które ma na swoim koncie, aż 12 kończył w ten właśnie sposób. Do tego dochodzą trzy nokauty i dwie wygrane na punkty. Podczas FEN 20 był pretendentem do pasa mistrzowskiego w wadze lekkiej, ale przegrał przed czasem z Mateuszem Rębeckim. Teraz będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.